betöltés...
hirdetés
Sárga figyelmeztetés hőségre

Fotók innen: Premantura

Húzd be ebbe a keretbe a feltöltendő képet vagy
kattints ide, a file kiválasztásához

A feltöltés gombra kattintva kijelentem, hogy az Általános Szerződési Feltételeket elolvastam, annak tartalmát elfogadom és magamra nézve kötelező érvényűnek tekintem.

Árnyékoló

Kedveled a képet
Tányéros árnyékoló felső és alsó tányérjának, helyes festése.

Hozzászólások

pod
2009. május 04. 14:14
Valóban feketére kell festeni a tányérokat belülről,de ha megfelelő vastagságú a fekete réteg,be lehet fújni fehérrel is.Nálam is 3 réteg fekete után egy fedőréteg fehér van,mégse mérek magas értékeket.Ne felejtsük el,a hőmérő nem fénymérő.A hőmérőház kívül belül fehér,sokkal több fény jut be mint az árnyékolóba még is jól működik.Ha mégis melegedés tapasztalható az árnyékolóban,az lehet a gyenge szellőzés oka is!
2009. április 23. 17:42
Értem, oké akor engem nem érint mer neke mfa házam van.
2009. április 23. 8:39
Ezek a tányérok általában elég vékonyak, vagyis a fény átszűrődhet az anyagukon. Ezért szükséges a tányérokat fényt át nem eresztő anyaggal esetünkben fekete festékkel bevonni. Többféle festési mód ki lett próbálva végöl ez vált be legjobban. Ha jól emlékszem régebben a fekete rétegre még egy sor fehér réteg került kívül- belül. ezzel a megoldással azonban erős napsütés esetén, az árnyékolóba szórt fény kerülhet. főleg fényes zománcfesték alkalmazásakor a fényvisszaverődések miatt. Tehát ha a tányérok belsejét feketén hagyjuk azzal ezt a jelenséget kiküszöböltük, mivel a fekete szín nem visszaveri hanem elnyeli a fényt. Így a szenzorunk mind közvetlen, mind közvetett (szórt) fénytől védve van minden körülmények között.
2009. április 21. 18:04
Szia megtudnád mondani hogy mér fekete a belseje?
Időkép
Helyzet:
Időkép
Időkép